- február – máj 2019

Výstavu obrazov študenta Jána Valenta v Obecnej knižnici v Čiernom pod názvom „TAJOMNOSTI“.

- 20. február 2019 

Besedu s úspešnou slovenskou spisovateľkou pre deti GABRIELOU FUTOVOU pre žiakov oboch základných škôl v našej obci.
Gabriela Futová
Spisovateľka sa narodila 23. februára 1971 v Prešove. Po skončení gymnázia v Prešove vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave. Je aj knihovníčkou, ale najmä sa venuje písaniu kníh pre deti. V tejto oblasti získala už viac ocenení. Momentálne pracuje v knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.

 

Z kníh:
Naša mama je bosorka, Hľadám lepšiu mamu, Ako čarovná fľaška zachránila Vianoce, Nezblázni sa, mamička!, Keby som bola bosorka, Ako topánka Anka do sveta išla, Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche, Rozruch v škole na Kavuličovej ulici, Štyri kosti pre Flipra, Dokonalá Klára, Zmätené dvojičky zo slepej uličky (spoluautor Roman Brat), Chlapci padli z višne, dievčatá z jahody (spoluautor Roman Brat), Psia škola kocúra Červenochvosta, Brata musíš poslúchať!, Poškoláci, Nejdem a basta!, Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej, Očko špehúň - Tajný život môjho brata, O Bezvláske, Lebo musím!, Môj malý zverinec...
Spolupracovala na kontroverznom Hupsovom šlabikári a pracuje na rôznych projektoch pre mládež. Má dve deti, žije v Prešove.