Titulná foto karate8.4.2017 sa v Galante konali Majstrovstvá Slovenska v karate. Karate klub ZZO Čadca reprezentoval Mgr. Ján Jurga z Čierneho v športovom zápase Kumit. Stal sa majstrom Slovenskej republiky pre rok 2017. 

29.4.2017 sa v Čadci konala súťaž Karate Grand Prix 2017. Boli to otvorené Majstrovstvá SsZK detí a žiakov, v rámci ktorých sa uskutočnilo aj 3. kolo Stredoslovenského pohára mládeže 2017. Karate klub ZZO Čadcu reprezentovali rodáci z Čierneho: Ján Jurga junior, ktorý skončil na 2. mieste a postúpil na majstrovstvá Slovenska a Martin Jurga, ktorý skončil na peknom 5. mieste.Veľmi úspešná reprezentácia nielen jednotlivcov, ale aj obce Čierne. Krásne nasledovanie synov v šľapajách otca. 

17.-18.06.2017 sa v Nových Zámkoch  konali 5. Majstrovstvá Európy v KARATE – Shito ryu za účasti 358 pretekárov z 10 krajín. Karate klub ZZO Čadca mal v Slovenskej reprezentácii troch pretekárov:
Mgr. Ján Jurga, Karol Kožák a Adrian Tvrdý.
V športovom zápase kumite sa najskôr predstavil Karol Kožák, ktorý svojou bojovnosťou získal pre slovenskú reprezentáciu prvú bronzovú medailu. Adrian Tvrdý sa umiestnil na peknom 5. mieste.
Na ďalšie zápasy nastúpil za Slovensko v súbornom cvičení kata Ján Jurga , keď vo finále zvíťazil na body 3:2 nad ruským reprezentantom Alexandrom Kachanom. Vo finále v zápase KUMITE + 55 BRH ( bez rozdielu váhy ) sa stretol s reprezentačným kolegom Milanom Dokoupilom. V boji o zlato mu nedal šancu a vyhral vysoko na body 7:2, získal tak druhú zlatú medailu pre Slovensko v KUMITE a KATA. Úprimne blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.