veľká nocMilí spoluobčania!

VÍŤAZNÝ KRISTUS NECH STÁLE VIAC PRENIKÁ VAŠE ŽIVOTY TU NA ZEMI, NECH NAPLNÍ VAŠE SRDCIA SVOJÍM POKOJOM, SILOU SVOJHO DUCHA, ABY VÁŠ ŽIVOT PLYNUL V ŽIVEJ VIERE, NÁDEJI A LÁSKE.
Milostiplné a požehnané veľkonočné sviatky, hojnosť Božej lásky, zdravia, vzájomného porozumenia a radostnejších chvíľ do ďalších dní, úprimne želajú Pavol Gomola, starosta obce, poslanci Obecného zastupiteľstva a kolektív pracovníkov Obecného úradu a TES v Čiernom.

 

ppJeden náš občan, ktorý prišiel 1.4.2020 z Rakúska išiel rovno z hraníc do karantény v Gabčíkove. Následne bol 6.4.2020 testovaný a dnes 8.4.2020 obdržal pozitívny výsledok na COVID-19. Zotrvá v karanténe v Gabčíkove, kde ho rieši príslušné RÚVZ. Prepustený bude až po dvoch negatívnych testoch – vtedy sa bude považovať za zdravého.

 

kČlenovia DHZ obce Čierne v spolupráci s Technickými službami obce Čierne vykonajú v dňoch 8. 4. 2020 – 9. 4. 2020 dezinfekciu verejných priestorov pred predajňami potravín, poštou, zdravotného strediska, autobusových zastávok. Dezinfekcie sa vykonajú ekologickými prostriedkami. Zároveň sa vykoná dezinfekcia vnútorných priestorov čakárne zdravotného strediska, spoločných priestorov verejných domov.

 

upaľovanieVzhľadom k príchodu teplých a jarných dní a nárastu požiarov súvisiacich s vypaľovaním suchej trávy Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Čadci dôrazne upozorňuje všetkých občanov, právnické osoby a fyzické osoby - podnikateľov na prísny zákaz
- vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov
- zakladať oheň v priestoroch alebo miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu
- spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve bez predchádzajúceho písomného súhlasu.

rObec Čierne pomôže s nákupom základných potravín, dezinfekcie, liekov alebo donáškou obeda.

Prosíme občanov, ktorí by mali záujem o poskytnutie takejto služby, prípadne vedia o niekom, kto by takúto službu potreboval, nech nás kontaktuje v pracovných dňoch od 8.00 hod. do 10.00 hod. na telefónnom čísle: 0915 277 596.

 

ouOd 6. apríla 2020 dochádza k zmene úradných hodín Obecného úradu Čierne, a to nasledovne:

Pondelok: 8.00 – 11.00 hod.
Utorok: NESTRÁNKOVÝ DEŇ
Streda: 8.00 – 11.00 hod.
Štvrtok: NESTRÁNKOVÝ DEŇ
Piatok: 8.00 – 11.00 hod.

Stavebný úrad:
Streda: 8.00 – 11.00 hod.

Stavebný úrad bude mať úradné hodiny len v stredu.

infoZ dôvodu vývoja pandémie COVID - 19 sa starostovia obcí Čierne, Svrčinovec a Skalité na stretnutí dohodli, že všetky naplánované podujatia týchto obcí budú do konca augusta 2020 ZRUŠENÉ. V prípade zmien vás budeme informovať na stránkach obcí.

 

dôchodokČESKÁ SPRÁVA SOCIÁLNEHO ZABEZPEČENIA, ďalej len ČSSZ oznamuje, že bude v tomto problémovom období vyplácať dôchodky aj bez overeného potvrdenia dokladu o žití.
Príjemca českého dôchodku, ktorému je dôchodok vyplácaný na bankový účet vyplní potvrdenie o žití (POŽ), podpíše a odošle na ČSSZ bez úradne overeného podpisu. Táto výnimka bude trvať po celú dobu pandémie. Potvrdenie môžu zaslať poštou, skenom prostredníctvom e-mailu na adresu ČSSZ (adresa el. podateľne Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.).

pozastavenie platiebObec Čierne ako zriaďovateľ Materskej školy v Čiernom – Ústredí č.169, 023 13, Základnej školy v Čiernom – Ústredí č.183, 023 13 a Základnej školy s materskou školou Čierne – Vyšný koniec č.969, 023 13 oznamuje, že od termínu 12.03.2020 si rodičia pozastavia platby za školné do materskej školy, ŠKD a za stravné do odvolania mimoriadnej situácie a otvorenia školy.

Po opätovnom otvorení školy bude potrebné platby opäť zo strany rodičov uhrádzať. V prípade, že si platby zabudnete pozastaviť, budú prebytky vyplácané na konci šk. roka, prípadne budú presunuté do nového školského roka.