vlakV minulom čísle Čierňanského občasníka ČAS číslo 1/2020 ste boli informovaní o posilnení nových vlakových spojov na trati Skalité – Čadca, ktoré mali byť v platnosti od 2. decembra 2020. Jednalo sa o tieto štyri spoje: 8.06 h., 9.06., 18.06 zo Skalitého a 8.37 h. z Čadce. Z dôvodu celosvetovej nepriaznivej epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID – 19 a vyhlásením núdzového stavu ŽSR informovali samosprávy Čierne, Svrčinovec, Skalité o predbežnom nespustení týchto spojov. Po ukončení núdzového stavu budú nové posilnené vlakové spoje v platnosti, o čom vás budeme včas informovať.

 

testV našej obci sa ďalšie kolo testovania na ochorenie COVID - 19 tento víkend 21. - 22. 11. 2020 nebude konať. Naša obec mala počet pozitívnych menej ako jedno percento.
Ďakujeme všetkým za zodpovedný prístup, vďaka ktorému sa tretie kolo testovania v našej obci nemusí konať.

 

ozdobyPoďme si vyrobiť a ozdobiť vianočnými ozdobami vianočný stromček pri Kostole sv. Ignáca z Loyoly v centre našej obce. Vami vyrobené ozdoby budú na vonku, prosím prispôsobte tomu aj materiál, aby nám čo najdlhšie vydržali a tešili nás. Vianočné ozdoby si prosím nechajte u svojej pani učiteľky a 25. novembra 2020 si po ne prídem. Vo štvrtok 26. novembra 2020, tesne pred prvou adventnou nedeľou, si budeme zdobiť adventný veniec aj vianočný stromček v centre našej obce vedľa Kostola s. Ignáca z Loyoly. Vaše dielka budú ocenené sladkou odmenou. Tešíme sa na vaše práce a spoločné dielo, ktoré poteší nás všetkých.
Vaša knihovníčka

tstovanie 2.koloV súvislosti s celoplošným testovaním obyvateľstva sa v našej obci Čierne bude konať 2. kolo testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 pod názvom „Spoločná zodpovednosť“. Testovanie sa v našej obci uskutoční v sobotu 7. 11. 2020 a v nedeľu 8. 11. 2020 v čase od 08:00 hod. do 20:00 hod.

Prestávky: 12:00 - 12:45 hod.
                                                                        17:00 - 17:30 hod.

Odberné miesta sú určené podľa „volebných okrskov“:

- odberné miesto číslo 1 (volebný okrsok číslo 1): v budove Obecného úradu Čierne,
- odberné miesto číslo 2 (volebný okrsok číslo 2): v budove ZŠ Čierne – Ústredie, (namiesto objektu Poľnohospodárskeho družstva),
- odberné miesto číslo 3 (volebný okrsok číslo 3): v budove ZŠ Čierne – Vyšný koniec, hlavný vchod.

ĎĎakujeme sponzorom: COOP Jednota Čadca - predsedovi Ing. Miroslavovi Janíkovi a spoločnosti IPC – SLOVAKIA, s. r. o. Čierne - Ing. Pavlovi Cyprichovi za poskytnuté sponzorské dary – dezinfekčné prostriedky, ochranné rukavice, ochranné obleky, respirátory, rúška, ochranné štíty, ktoré nám veľmi pomohli pri celoplošnom testovaní občanov na COVID-19 v dňoch 31. 10. – 1. 11. 2020 a zároveň nám pomôžu aj pri následnej dezinfekcii verejných priestorov.

Vďaka takejto pomoci, solidarite a podpore sa nám podarilo úspešne zrealizovať I. kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 v našej obci. Všetkým nám ide o spoločný cieľ, ktorým je zvrátenie nepriaznivého vývoja a návrat k bežnému chodu života.

 Ing. Pavol Gomola, starosta obce
a poslanci Obecného zastupiteľstva v Čiernom

testovanieTestovania na ochorenie COVID 19 sa mali zúčastniť obyvatelia SR vo veku od 10 do 65 rokov.
Jednotlivé odberné tímy mali desať členov.

Zloženie odberného tímu:
1 príslušník Ozbrojených síl SR
1 príslušník Policajného zboru SR
1 príslušník Dobrovoľného hasičského zboru Čierne
4 členovia zdravotného personálu
3 administratívni pracovníci z radov zamestnancov Obecného úradu a prihlásených dobrovoľníkov

Chceme všetkým členom týchto odberných tímov poďakovať za veľmi profesionálne zvládnutú prácu počas oboch dní testovania.
Ďakujeme taktiež všetkým občanom, ktorí sa tohto testovania zúčastnili.
Želáme si, aby tí, ktorí majú pozitívny výsledok sa rýchlo uzdravili.

Pavol Gomola starosta obce
a poslanci Obecného zastupiteľstva

pdfVýsledky testovania obyvateľov na ochorenie COVID