etmOd pondelka 16.9. do nedele 22.9. čakajú na plne platiacich cestujúcich prímestskou dopravou výrazné zľavy na cestovnom. Žilinská župa v spolupráci SAD Žilina sa zapojila do Európskeho týždňa mobility. Ponúkame nielen našim cestujúcim, ale aj tým, ktorí pravidelne necestujú verejnou dopravou, vyskúšať za zvýhodnených podmienok, čo ponúka dnešnému cestujúcemu moderná autobusová doprava, ako alternatíva individuálne dopravy.

 

Školka 1 MF

REKONŠTRUKCIA KUCHYNE a JEDÁLNE z dôvodu navýšenia stravníkov.
Počas školských prázdnin prebehla rozsiahla rekonštrukcia priestorov v MATERSKEJ ŠKOLE - ÚSTREDIE. Z dôvodu navýšenia počtu stravníkov od nového školského roka bolo potrebné pripraviť nové priestory v zariadeniach školského stravovania (nákup nového zariadenia do kuchyne, dokúpenie stolov, stoličiek a kuchynského riadu). Pri rozširovaní priestorov jedálne a modernizácií kuchyne sa vyhotovili nové sokle, omietky stien, podlahy, kazetový strop, rozvody kanalizácie, elektroinštalácie, osvetlenie, montáž druhého zariadenia na odsávanie pár, klimatizácia celého priestoru. Vyhotovila sa nová šatňa a sociálne zariadenie (toalety, sprchovací kút) pre zamestnancov.

REKONŠTRUKCIA VSTUPU A SCHODISKA V MATERSKEJ ŠKOLE ÚSTREDIE.
Prebehla modernizácia vstupu do škôlky, rozšírenie priestorov na prezliekanie detí, výmena podláh, nové schodisko, omietky i sokle a vynovené toalety pre jednu z tried našich najmenších.

go14. septembra 2019 sa v Starom Smokovci uskutoční stretnutie Goralov zo 4 krajín, 7 krajov a viac ako 35 goralských obcí.

pdfPlagát

pdfTlačová správa

 

eupdfDotácie na rok 2019

 

 

 

lObec Čierne sa zapojila do projektu "Budovanie a zlepšenie technického vybavenia odborných učební". Pre obe školy nám bol projekt schválený. V Základnej škole - Vyšný koniec sa vybudujú odborné učebne Fyziky a Chémie, v Základnej škole - Ústredie odborná učebňa Chémie. Obec na tieto investície získala nenávratný finančný príspevok vo výške 142 010 eur.

 

 

obrázokObec Čierne ako správca daní a poplatkov oznamuje všetkým poplatníkom, že si na obecnom úrade môžu prevziať rozhodnutia na dane a poplatky za komunálny odpad a zároveň ich aj zaplatiť.

 

 

tás TFSrdečne ďakujeme všetkým spoluobčanom, ktorí sa dlhodobo starajú počas letnej sezóny o kvety v našich autobusových zastávkach a tak prispievajú ku skrášleniu našej obce.

Začiatok obce U Budoši - Kaplička: Veronika Paláriková, Čierne č. 30
Čierne - U Budoši: Mária Jančíková, Čierne č. 28
Čierne - Zdravotné stredisko: cukráreň Beneva, Janka Časnochová Čierne č. 16, Ľudmila Verguliaková Čierne č. 14
Čierne - Železničná stanica: Mária Jančíková, Čierne č. 28
Čierne - U Kadelov: Veronika Kadelová, Čierne č. 1315
Čierne - U Jeleňa: Vierka Najdeková Čierne č. 1041, Margita Michnicová Čierne č. 419
Čierne - Štadión TJ: Agnesa Fonšová, Čierne č. 779
Čierne - Polesie: Veronika Kubicová Čierne č. 744, Marta Jendrišáková Čierne č. 760
Čierne - U Pavľoška: Mária Lašová, Čierne č. 509