- február – máj 2019

Výstavu obrazov študenta Jána Valenta v Obecnej knižnici v Čiernom pod názvom „TAJOMNOSTI“.

- 20. február 2019 

Besedu s úspešnou slovenskou spisovateľkou pre deti GABRIELOU FUTOVOU pre žiakov oboch základných škôl v našej obci.
Gabriela Futová
Spisovateľka sa narodila 23. februára 1971 v Prešove. Po skončení gymnázia v Prešove vyštudovala žurnalistiku na FFUK v Bratislave. Je aj knihovníčkou, ale najmä sa venuje písaniu kníh pre deti. V tejto oblasti získala už viac ocenení. Momentálne pracuje v knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.

obrázok titulná fotoOznamujeme Vám, že bola upravená časť južnej Medzinárodnej stopy zdravia. Trať vedie zo SKI SKALITÉ SERAFÍNOV – SKAĽANKA – OSELNÉ – KAVALY – LIESKOVÁ - VRCHY - ČERCHĽA - SVRČINOVEC (u DEJA).

obrázok 2

obrázok 1

prerušeniepdf20.02.2019

stretnutie MFObec Čierne a obec Skalité v zastúpení starostami obcí sa dňa 10.1.2019 zúčastnili medzinárodného stretnutia v Gmine Istebna, a to aj za účasti českých samospráv - mesto Jablunkov, obec Bukovec a obec Hrčava. Účelom stretnutia bola dohoda starostov menovaných obcí vypracovať spoločný dokument aktivít pre vybudovanie infraštruktúry širšieho územia okolo Trojmedzia. Spoločne vytvorený medzinárodný dokument bude obsahovať jednotlivé kroky, ktoré je potrebné urobiť v určitom časovom poradí a následne aj vypracovať k tomuto príslušnú projektovú dokumentáciu. Viaceré projekty sú však pripravené už na samotnú realizáciu. Spoločne sa budeme snažiť aby boli z grantov EÚ schválené a aj úspešné zrealizované.

tf zmena Fotografie zo zimnej údržby ciest počas vyhlásenia mimoriadnej situácie v našej obci.

 

 

 

pZ dôvodu nepriaznivých snehových podmienok žiadame občanov, aby si popolnice presunuli k hlavným cestám. Zberný voz nebude zachádzať do uličiek.
Ďakujeme za pochopenie.

trate4Podarilo sa nám pre milovníkov bežiek vyhotoviť bežkárske trasy v našej obci. Upravil sa okruh od železničnej zastávky (Čierne-zastávka) poza Valy na Latonku, odtiaľ smer Poľsko, alebo na depónium (medzi obcou Čierne a Skalité), kde je ďalší okruh, alebo odtiaľ po novej ceste okolo železničnej trate smerom do osady u Jeleňa, tam je okruh na "Lengu" a posledná trať je Kadelovým potokom, odkiaľ môžete pokračovať do Českej republiky, alebo sa vrátite naspäť do dediny. Trate sú pre náročných, ale aj pre začiatočníkov. Prajeme pekný športový zážitok.