iooo003.jpgZimné radovánky
Zima je tu, radujú sa deti. Je to jedna z ďalších zimných aktivít, na ktorú sa tešia naše deti. Rozprávajú sa o zime, určujú rozdiely medzi ročnými obdobiami, spievajú piesne, recitujú básne so zimnou tematikou, a taktiež počúvajú rozprávky z pod snehovej perinky. Učia sa bezpečne chodiť, behať, šmýkať, bobovať, robiť zimné športy na snehu.
Spoznávajú jeho vlastnosti, experimentujú, skúšajú kedy sa sneh a za akých podmienok topí... Jednou z úloh veľkých detí je skúšať každé ráno, keď idú do MŠ, či je sneh sypký, alebo sa dajú tvarovať z neho gule, dovtedy kým nevyhlásime veľky deň D- deň stavania snehuliakov. Všetky deti nástupia vyobliekané podľa počasia, s rukavicami na rukách. Podľa tried majú pripravené metly, šále, gombíky, ktoré sú potrebné na dozdobenie snehuliakov. Za zvuku píšťalky sa začalo veľké stavanie snehuliakov. Deti sa predbiehali, kto urobí najviac gúľ, veľkých, menších, ale aj najmenších. Pri ukaladaní gúľ od najväčších po najmenšie im boli nápomocné všetky pani učiteľky. Na konci deti snehuliakov dozbobili. A ktorý je najkrajší? Posúďte sami. Napísala p. zástupkyňa pre MŠ: M. Jurgová