Vážení občania,
Stredoslovenská energetika, a. s. (SSE), UPOZORŇUJE na podomových predajcov, ktorí môžu používať neférové praktiky! Niektorí podomoví predajcovia sa vydávajú za zástupcov SSE, tvrdia, že sú z energetiky, že treba podpísať novú zmluvu na dodávku elektriny, a že po podpise zmluvy sa nič nezmení, len faktúry budú chodiť z iného mesta.

Taktiež môžu tvrdiť, že SSE nie je slovenská spoločnosť, alebo že váš pôvodný dodávateľ energií zaniká. Takýmto tvrdeniam neverte, sú nepravdivé! Aby ste si boli istí, že sa nestanete obeťou podvodu:
- Pýtajte si identifikačný preukaz predajcu, na ktorom je jasne uvedené, pre ktorú spoločnosť pracuje.
- Neuspokojte sa len s prísľubom všeobecnej 10 % zľavy. Nechajte si ju na mieste písomne vypočítať podľa účelu, na ktorý elektrinu využívate.
- Vyžiadajte si od predajcu zmluvu, cenník a všeobecné obchodné podmienky. Nechajte si čas na ich dôkladné preštudovanie.
- Nedovoľte predajcovi vypisovať súčasti zmluvy za vás. Môže totiž rozhodnúť o zmluvných podmienkach, ktoré budú pre vás znamenať dodatočné finančné náklady.
- Poraďte sa so svojím okolím – rodina, priatelia, zákaznícka linka vášho súčasného dodávateľa elektriny.
- Nechajte si čas na rozmyslenie. Nepodpisujte nič okamžite. Pozor by si mali dávať najmä starší ľudia, ktorí sa veľmi často stávajú obeťami takýchto dílerov. Čo robiť, ak ste zmluvu s podomovým predajcom podpísali? Od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji máte právo odstúpiť v lehote 14 pracovných dní odo dňa jej podpisu, a to bez uvedenia dôvodu. Výpoveď zmluvy musíte odoslať poštou (najlepšie doporučene) najneskôr v posledný deň vyššie uvedenej lehoty. Ak máte ďalšie otázky, môžete nás osloviť prostredníctvom nasledujúcich kontaktov. Zákaznícka linka SSE pre domácnosti: 0850 111 468; 0906 252 525 e-mailová adresa: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Radi vám poradíme a poskytneme všetky potrebné informácie.