IMG 720322. apríl 2022 bol deň, kedy sa uskutočnil v sále Kultúrneho domu v Čiernom slávnostný tanečný večer - ukončenie kurzu spoločenských tancov nás -  žiakov ôsmeho ročníka zo ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec.

Kurz, ktorý viedla Alžbetka Bobulová sme navštevovali niekoľko mesiacov a naučili sme sa tieto tance: polka, valčík, cha-cha, country, rock ‘n’ roll, kačací tanec.

Organizátorom tohto podujatia bola Príspevková organizácia TES Čierne. Tanečný večer uvádzala Iveta Bobulová. Našich osem tanečných párov hodnotila odborná porota v zložení Anna Plichtíková, Jana Tatarková, Peter Moják, Peter Najdek a  Pavol Kulla.

Po slávnostnom nástupe sa začala prehliadka tancov ktoré sme sa naučili. Nasledovalo rozdelenie tanečných párov do dvoch semifinálových skupín. Aj keď každý tanečný pár bol jedinečný, porota musela rozhodnúť a vybrať z každej skupiny dva páry postupujúce do veľkého finále. Čakanie na vyhodnotenie semifinálového kola nám spríjemnila Viktória Koperová svojou hrou na klavíri. Následne porota vyniesla rozhodnutie, ktorým do finále poslala tanečne páry: Kristián Lieskovan a Vanesa Franeková, Tomáš Michnica a Sofia Koperová, Peter Krenžel a Gabriela Jurčíková, Andrej Grochal a Barbara Padyšáková.

V zábavnom programe ktorého súčasťou bol aj rodičovský tanec, ako každoročne nesmela chýbať tanečná súťaž a tombola. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým sponzorom, ktorí poskytli vecné odmeny do tomboly, a to: Petrovi Staňovi, Ľubomíre Klušákovej, Petre Kubáňovej, Magdaléne Belešovej, Martine Ganderákovej, Rastislavovi Lieskovanovi, Alžbete Bobulovej, Oliverovi Kuklovskému, Gabriele Balážovej, Zuzane Gelačákovej a Jaroslave Kullovej.

Umiestnenie tanečných párov

  1. miesto: Gabriela Jurčíková, Peter Krenžel
  2. miesto: Sofia Koperová, Tomáš Michnica

             Barbara Padyšáková , Andrej Grochal

  1. miesto: Vanesa Franeková, Kristián Lieskovan

text:

Kristián Lieskovan, Sofia Koperová, Jozef Bacula (8. A ZŠ s MŠ Čierne – Vyšný koniec)