DSCN4086Poslednú januárovú nedeľu sa jedenásťčlenná skupina z Čierneho zúčastnila retro preteku v našom partnerskom meste Wisla.
Každoročne, už od roku 2014 sa tohto podujatia zúčastňujú aj Čierňania, oblečení do obdobia 50. až 80. rokov minulého storočia.
Za silného povzbudzovania ostatných členov skupiny (Marta Jašurková, Viera Najdeková, Milan Najdek, Anna Pagáčová, Božena Časnochová, Iveta Bobulová a Peter Putyra) sa všetkým súťažiacim podarilo prísť do cieľa bez úrazu aj s celými lyžami.

V zmiešanej štafete na starých drevených lyžiach našu obec reprezentovali a ručne maľovaný, sklenený víťazný pohár, k tomu metrovú salámu prebrali: Anna Pajerová, Jarmila Putyrová, Ján Dej, Marek Jašurek. Organizátori mali pripravené pre všetkých účastníkov tohto podujatia občerstvenie, kultúrny program, poháre a ceny pre každé súťažné družstvo. V príjemnej atmosfére odchádzali poslední súťažiaci a diváci už za tmy. Ako vždy vo Wisle s neskutočnou organizátorkou, moderátorkou a zároveň i pretekárkou Mariou Bujok a jej spolupracovníkmi bolo skvelo.