tenis TFV krásnom tenisovom areáli Skalité-Trojmedzie sa 7.9.2019 uskutočnil 3. ročník tenisového turnaja štvorhier o putovný pohár Kysuckého Triangla. Za dobrého tenisového počasia, s výborným burčiakom z Mikulova, špeciálnym čierňanskym - Najdekovým gulášom a Skalitskými špecialitami od p. Mikulovej sa vo výbornej tenisovej atmosfére úporne bojovalo od 08:00 do 16:30 na troch kurtoch o víťaza už prestížneho a kvalitného turnaja medzi obcami horných Kysúc.
V troch vekových kategóriách bojovalo 9 družstiev zo Skalitého, Čierneho a Svrčinovca o postup do finálových zápasov. Do finále o 1. až 3. miesto postúpili družstvá:
Čierneho II - v zložení - Mikula Vlado a Jurga Dávid
Skalitého I- v zložení: Čanecký Braňo a Papík Jozef
Skalitého III - v zložení: Mikula Ľubo a Cerchlan Jozef

Výsledky finálových zápasov:
Skalité I - Čierne II 0:2
Skalité III - Čierne II 0:2
Skalité III - Skalité II 2:1

Výsledné poradie:
1. Čierne II - Mikula Vlado - Jurga Dávid
2. Skalité III - Mikula Ľubo - Cerchlan Jozef
3. Skalité I - Čanecký Braňo - Papík Jozef.
4. Svrčinovec I - Jurišta Tibor- Kulla Anton
5. Svrčinovec II - Cyprich Štefan - Cyprich Rudo
6. Čierne III - Jurga Milan - Jurga Peter
7. Skalité II - Horeličan Robo - Kamenišťak Igor
8. Čierne I - Jurga Patrik - Večerek Peter
9. Svrčinovec III - Tlelka Viliam - Kubišta Marián

Víťazom 3. ročníka o putovný pohár Kysuckého Trianglu sa stalo družstvo Čierneho. Blahoželáme! Skončila nadvláda Skalitého?(víťazi 1. a 2.ročníka)

Družstvá boli na záver turnaja odmenené osobne starostami obcí Kysuckého triangla - Skalitého - p. Jozefom Cechom, Svrčinovca - p. Renátou Majchrákovou peknými vecnými cenami, víťaznými pohármi a diplomam, ktoré venovali miestni sponzori. Starosta Čierneho p. Pavol Gomola v tom čase viedol športovú delegáciu na medzinárodnej Olympiáde partnerských obcí vo Vendryně.
Poďakovanie za úspešný tretí ročník patrí všetkým zúčastneným hráčom, starostom obcí a miestnym sponzorom. Zvlášť je potrebné vyzvihnúť výbornú organizáciu a zabezpečenie turnaja p. Ľubom Mikulom a Jarom Budošom.

J.B.